Szülés utáni torna, gátizomtorna

A szülést követően csak gátizom torna javasolt a többi gyakorlat csak a harmadik hónaptól végezhető.


hirdetés




Néhány könnyű tornagyakorlat elvégzésére naponta időt kell szakítani. A két legfontosabb gyakorlat – a gátizmok szűkítése és a hasfal erősítése – elvégezhető felmosáskor, sorban álláskor, etetéskor vagy telefonáláskor is, ráadásul senki nem fogja tudni, hogy Ön éppen tornázik.

Medencealapi gyakorlatok – gátizom torna

1. gyakorlat

Lábait enyhén terpessze, zárja a végbelét, húzza össze annyira, mintha szellentést próbálna visszatartani. Ismételje meg 4X, majd pihenjen. Ugyanakkor próbálja a hüvelyét befelé és fölfelé húzni, összenyomva az elülső utat, mintha tampont próbálna megfogni, vagy pedig próbálja a vizeletét visszatartani, ismételje meg 4X, majd pihenjen! Zárja a hüvelyét, mintha tampont kellene megtartani, majd húzza felfelé, ameddig csak tudja. Ezt követően lassan engedje el. Ismételje meg 4X, majd pihenjen! Ezt a gyakorlatsort naponta többször akár 6-szor is végezheti, bármilyen napszakban. Szülés után is ajánlott végezni, mert segíti a gyermekágyi visszafejlődési folyamatokat. Pihenjen és szorítson újra! Mindezt 12-15X próbálja elvégezni egymás után, legalább 6X naponta!

2. gyakorlat

Lassú belégzéssorán engedjük a hasat emelkedni. Aztán kilégzés, erősen behúzva a hasizmokat. Ismételjük a gyakorlatokat négyszer-hatszor óránként!

A gyermekágy leteltével hat hét után az úszás jó szülés utáni torna, és még élvezetet is okoz. Emellett bármilyen tornára vagy aerobikra szabad járni, ha a kisbaba már 3-4 hónapos. A tanárral közöljék, hogy szültek, ezért a megerőltetőbb gyakorlatokat egyelőre kerülniük kell.


Akaratlan vizeletcsorgás

Ha akaratlan vizeletcsorgás jön létre nevetés, köhögés, tüsszentés közben, azt nem szabad a szülés utáni állapot velejárójának tekinteni. Érdemes az előbb már említett gáttornát gyakorolni. Ha a probléma nem oldódik meg a gyermekágyas vizsgálat idejére, úgy kérni kell az orvos véleményét illetve, hogy ajánljon gyógytornászt.
Hozzászólások
Keresés
A hozzászólás a regisztráció után válik lehetõvé!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
________________________
Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com
Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com
Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com

PolarSys Honlapkészítés