A 7 legjobb immunerősítő gyógynövény
A 7 legjobb immunerősítő gyógynövény

A 7 legjobb immunerősítő gyógynövény
Az őszi és a téli időszakban, a hideg és nyirkos idő beálltával különösen megújulásra van szüksége a szervezetnek, ugyanis megsokszorozódhat a bacilusok, kórokozók száma a levegőben. Ilyenkor az átlagnál is több beteg fedezhető fel az orvosi rendelők váróiban, akik képtelenek megszabadulni a vírusos fertőzésektől, valamint az influenza és a megfázás tüneteitől. Hogy elkerüljük a kellemetlen vizitet, érdemes megerősíteni a belső ellenálló rendszerünket.
Az immunrendszer az emberi szervezet természetes védekező rendszere a különböző gombák, vírusok és baktériumok ellen, emellett pedig segédkezik abban, hogy aktiválja az öngyógyító folyamatokat. Az immunitás velünk született dolog, a segítségével el lehet különíteni, majd megsemmisíteni az idegen eredetű anyagokat, amelyek bekerülnek a szervezetünkbe. A természetes védőpajzs gyengülését eredményezi, ha túl sok méreganyag (pl. tartósítószer) halmozódik fel a testbe, vagy ha nem elegendő a napi tápanyag-bevitel, de immungyengeséget okozhat a hosszú ideje felhalmozódott stressz is. Ilyenkor az emberek többsége fáradékonyságot, folyamatos kimerültséget és rossz közérzetet tapasztal, majd ezek a tünetek a későbbiekben fokozódhatnak. A gyógynövényekből készült immunerősítő teák azonban támogatják a szervezet természetes védekező képességét anélkül, hogy kedvezőtlenül hatnának a bélflórára, vagy akár kellemetlen mellékhatásokat okoznának.
Immunerősítő teakeverék készítése
Csipkebogyó
A csipkebogyó kétségkívül az egyik legismertebb gyógynövény, ha immunerősítésről van szó. Magas C-vitamin tartalma miatt fokozza a szervezet ellenálló képességét, így megakadályozza a baktériumok és vírusok gyors elterjedését. A benne található flavonoidok nem csak antibiotikus, hanem gyulladásgátló hatással is rendelkeznek, így influenza, vagy súlyosabb meghűlés esetén a csipkebogyó tea rendszeres fogyasztása erősen javallott. A drogban található antioxidánsok csökkentik a vér koleszterinszintjét, és segítenek enyhíteni a felsőlégúti megbetegedések tüneteit is.
Bíborszínű kasvirág
Az amerikai indiánok egyik kedvelt gyógynövénye volt a kasvirág, amely kitűnően erősíti a szervezet védekező képességét. A benne található glikoproteinek gyulladáscsökkentő hatásúak, támogatják a fehérvérsejtek harcát a fertőzésekkel szemben, ezen kívül pedig kezelik az enyhe megfázás és a húgyúti fertőzések tüneteit. A növényben található poliszacharidok sejtregeneráló hatásúak, így hozzájárulnak a szervezet öngyógyító folyamatait.
Gyömbér
A gyömbért már évszázadok óta alkalmazzák különféle megbetegedések kezelésére, valamint immunerősítés céljából. A fő hatóanyaga, a gingerol gyulladáscsökkentő hatású, ezért kitűnően alkalmazható torokgyulladás, torokfájás és hurutos köhögés esetén. A drog egyéb összetevői gyorsítják a gyógyulás menetét, ás gátolják a fertőzések újból kialakulását.
Hibiszkusz virág
A hibiszkusz magas C-vitamin tartalmának köszönhetően remekül hasznosítható az influenza ellenei küzdelem során, lázcsökkentő hatása pedig kimondottan előnyös lehet megfázás esetén. Antioxidáns tulajdonságának köszönhetően csökkenti a vércukorszintet, valamint tisztítja a vért a kórokozóktól és a baktériumoktól.
Orvosi zsálya
Az orvosi zsálya latin nevét onnan kapta, hogy az ókori emberek minden betegség gyógyítójának tartották. Manapság gyakorta felhasználják a teáját immungyengeség esetén, mert a hatóanyagai között található baktériumölő illóolajnak köszönhetően hozzásegít a légzőszervi megbetegedések gyógyulásához, a segítségével például csökkenthetők a tüdőgyulladás és a torokgyulladás tünetei.
Kakukkfű
A kakukkfűből készült gyógytea a benne található timolnak és karvakolnak köszönhetően remekül fertőtleníti a légutakat, csökkenti a száraz és a hurutos köhögést, valamint a hörgők gyulladását. Emellett kiváló köptető, megkönnyíti a felszakadó váladék távozását a szervezetből.
Cékla
A cékla immunerősítő hatását főként a drogban felhalmozódó számtalan vitaminnak köszönheti, amelyekkel természetes módon erősíti a szervezet védekező rendszerét. A zöldség magas vastartalma megakadályozza a méreganyagok felhalmozódását és a káros nehézfémek beépülését a szervezetbe.
Immunerősítő tea készítése
Kiváló gyógynövénykoktél készíthető az alábbi módon immunerősítés céljából:
- 1 rész gyömbér gyökér
- 2 rész orvosi zsálya
- 1 rész hibiszkusz virág
- 2 rész csipkebogyó
- 2 rész bíborszínű kasvirág
A keverékből 1 teáskanálnyi mennyiséget kell leforrázni 250 ml vízzel, majd 10 perc ázás után leszűrni a még meleg teát. Naponta többször is ajánlott fogyasztani ezt az egyveleget, így még biztosabb hatás érhető el általa!