Erős hajhullás okai és kezelése

Erős hajhullás okai és kezelése
Naponta 100-tól is több hajszáltól kell megválnia? Szinte mindig kóbor hajszálakra bukkan a padlón, a ruhán és az ágyneműn is észreveszi a jelenséget? Akkor bizony erős hajhullásról van szó, amit fontos idejében kezelni.

Naponta 100-tól is több hajszáltól kell megválnia? Szinte mindig kóbor hajszálakra bukkan a padlón, a ruhán és az ágyneműn is észreveszi a jelenséget? Akkor bizony erős hajhullásról van szó, amit fontos idejében kezelni.

Mikor számít kritikusnak a hajhullás?

A hajvesztés az emberi élet része, akárcsak az öregedés jelei, mint a ráncok megjelenése és a korral együtt gyarapodó őszhajszálak. A hajvesztés már gyermekkortól kezdve végig kíséri az életünket, hiszen a hajszálak időről időre megújulnak, a régiek kihullanak és új nő helyettük. Ez a folyamat a haj életciklusa, mely 3 egységből tevődik össze.

Anagén szakasz. A hajnövekedésének ez az aktív szakasza, amelyben a keratin termelődése folyamatos. Kb. 2-6 évig tart az anagén szakasz az egészségtől, genetikai tényezőktől függően.

Katagén szakasz. Átmeneti állapotnak is nevezik, ugyanis ilyenkor a hajszál élettartama végéhez közeledik, ezért a keratin termelődése lelassul, a hajhagymában lévő hajszál veszít tartásából, így a haj volumene csökken. A hajszál a bőrfelszínhez kifelé húzódik, és szinte készül az elhalásra. Kb. 15-20 napig van a hajszál ebben a stádiumban.

Telogén szakasz. Az utolsó fázis, amely egyben a hajszál kihullását is jelenti. Ez az időszak nagyjából 2-3 hónapot ölel fel. Ilyenkor a hajszál már nem nő, és amíg nem hullik ki, újabb sem serken helyette. Fésülködés és hajmosás során ezeket a hajszálakat látjuk viszont a hajkefében és a lefolyóban. Ilyenkorra a kihullott szálak már jó szolgálatot tettek hajkoronánk ékesítése céljából, hiszen ne feledjük akár 5-6 évet is eltölthettek a fejbőrben.

A természetes hajhullás során naponta 50-100 hajszáltól kell búcsút venni. Ha a kihullott hajszálak száma meghaladja a napi 100-at, már gyanakodhatunk erős hajhullásra, ami eltér a normális cserélődéstől. A hajvesztés mielőbbi megállítása rendkívül fontos, hiszen akár a teljes hajkoronát is elveszíthetjük az erős hajhullás során.

Mit tegyek a hajamért?

A hajhullás észlelésével a páciensek gyakran beleesnek abba a hibába, hogy azonnal csodaszer után kutakodnak, a megoldást kínáló készítmények széles kínálatában pedig könnyű elveszni. De mi az, ami tényleg hatásos? Mennyi idő alatt lehet valós eredményekre számítani és mi az, ami ár érték arányban is megfizethető? A sokat ígérő csodaszerek helyett utazzunk vissza az időben, amikor még nagyszüleink, dédszüleink időszakában fele ennyi készítmény sem állt rendelkezésükre. Azonban hajhullás mindig létező probléma volt, erről árulkodnak Hippokratész görög orvos feljegyzései, valamint Ceasear római hadvezér és uralkodóról született dokumentumok is, aki ikonikus babérkoszorújával akarta palástolni a ritkuló foltokat. Sokáig a hajhullás kezelésére kevés gyógymód állt rendelkezésre, éppen ezért a más betegségek kezelésére is alkalmazott gyógynövényekkel ápolták hajukat. A természet ajándéka nemcsak ingyen volt, de hatékonynak is bizonyulhatott, hiszen a csalán öblítést évszázadokon át használták korpásodásra és hajhullásra. A DR. IMMUN 25 gyógynövényes Hajcseppek összetétele a régiek által kedvelt gyógynövények nagy részét tartalmazza. Ilyen a vérkeringést javító mezei zsurló, csalán és a rozmaring. Ezenkívül az értékes esszenciában olyan növények is helyet kaptak, mint a nyugtató hatású kamilla és a bőrregenerálást elősegítő körömvirág. Érdemes még említést tenni a nyírfáról, amely a korpásodás megszüntetésében segít és az apróbojtorjánról, ami segít helyreállítani a töredezett hajszálakat. A felsorolt példákon túl még közel 20 áldásos tulajdonsággal rendelkező gyógynövényt tartalmaznak a hajhullás, korpásodás elleni DR. IMMUN Hajcseppek. A gyógynövények kb. 2-4 hét alatt jelentősen csökkentik a hajhullást, 2-4 hónap után pedig a hajhullás teljesen megszűnhet. A DR. IMMUN Hajcseppeket intenzív hajhullás esetén 4 óránként is alkalmazhatja. Ár-érték arányban a fogyasztók igényeit szolgálja, hiszen a DR. IMMUN KFT garanciát is vállal a termékek eredményességére.

Belső ápolás DR. IMMUN Hajszépség vitaminnal

Hajhullásra a DR. IMMUN Hajszépség vitamin is segítségünkre lehet, amely tartalmazza a haj szupervitaminjának is nevezett Biotint, valamint B1-, B2-, B3-, B5-, B6-, B12-vitamint, amelyek kifejezetten a haj egészségét szolgálják. Ezenkívül a vitamintabletták összetételét erősíti a kollagén, amely a bőr és a haj fiatalságának megőrzését segíti elő. A vitamin komplexben hialuronsav is megtalálható, amely hozzájárul a vízmegkötéséhez és hidratálja a hajszalakat. Az A-, C-vitaminok, a réz, szelén, cink tovább fokozza, a készítmény hatékonyságát ezáltal méltán hívhatjuk vitaminkomplexnek, amely teljeskörű regenerálást biztosít a haj számára.

Extrém hajhullás okai

A hajhullások között 3 fő típust különböztetünk meg, ezek közül mindegyik lehet súlyos és kevésbé extrém hajhullás.

1. Androgén alopecia. A leggyakoribb hajhullási típus az androgén alopecia vagyis a genetikai kopaszodás, amely férfiak 80%-át és nők kb. 40 %-át sújtja. Hátterében a tesztoszteronból alakult dihidrotesztoszteron áll, amely érzékenységet vált ki a szőrtüszőkből. Az androgén érzékenység hatására a szőrtüszők zsugorodnak és hajszál kihullik, majd nem nő helyette újabb. A férfiak szervezetében nyolcszor annyi tesztoszteron termelődik, mint a nőknél, ezért az androgén alopecia főként a férfiakat sújtja. Nőknél akkor alakulhat ki a kritikus állapot, ha a női hormonok helyett a férfi hormon szint termelődése kerül fölénybe. Klimax esetén gyakori probléma, amely nemcsak a férfias típusú hajhullással, hanem hízással, valamint az arc- és comb szőrösödésével is együtt jár.  Az androgén alopecia jellegzetessége férfiak esetében, hogy halántéknál és fejtetőn kezd el hullani a haj, nőknél valamivel finomabban csak a hajválaszték vonalánál vékonyodik el a haj mennyiség.

2. Diffúz hajhullás. A diffúz hajhullás a 2. leggyakoribb hajhullási típus, mely során, ahogy elnevezése is jelenti, elszórtan kezd el hullani a haj. Ennek oka lehet gócpont, pajzsmirigy betegség, gyógyszerszedés (pl. erős altatók), étkezési zavarok (extrém diéták, anorexia), helytelen táplálkozás (tápanyaghiány), felszívódási zavarok, műtét, vérvesztés, vérszegénység, vashiány. Mindemellett hajhullást okozhatnak a fejbőrön elszaporodott atkák, fertőzések, illetve a túlzott kemikáliák használata és más hajkárosító tényezők is. Visszafordítható hajhullásról van szó ezáltal a probléma kezelésével a haj egészsége helyreállítható.

3. Foltos hajhullás. A más néven alopecia areatanak nevezett jelenség során kör körös foltokban hullik ki a haj. A népesség 0,1%-nál fordul elő, és ezen belül is főként gyermekek, illetve fiatalkorú férfiak érintettek. Általában már 30 éves kor alatt, de gyakran gyerekkorban jelentkeznek a tünetek. Kialakulása ismeretlen, azonban nagy valószínűséggel autoimmun betegség áll a hátterében. Foltos hajhullás kialakulását fokozza a szervezetben lévő gócpont (pl. beteg mandula, rossz fog) valamint a stressz is kiváltó tényezők közé sorolandó. A betegség megszüntetésére egyelőre nincs rendelkezésre álló gyógymód, viszont hajhullás elleni, illetve hajnövesztő készítményekkel sokat lehet tenni a haj mielőbbi kiserkenéséért.