A száraz haj fénytelen, repedezett, könnyen törik, igen nehezen fésülhető, nem kielégítő nedvességfelvevő és megtartó képességű.
Ha ilyen hajtípussal rendelkezel, akkor a bőröd faggyútermelődése biztosan nem kóros, és mosást is ritkábban igényel.
Milyen okok állhatnak a hátterében?
A bőr pH értéke 5.5 , tehát savas kémhatású. Ez a közeg segít megakadályozni a fejbőrön élősködő mikroorganizmusok elszaporodását, így a gomba-, baktérium-, vagy parazitafertőzések kialakulását.
A korpásodásért elsősorban a pityrosporum ovale nevű gombát teszik felelőssé, melyről tudjuk, hogy minden ember fejbőrén megtalálható, ám normális körülmények között teljesen ártalmatlan.
Elszaporodásakor gyulladásos folyamat indul el, mert a fejbőr epidermisz-sejtjeit fokozott osztódásra, elszarusodásra készteti, ami azután korpa formájában távozik.
Ezzel egyidőben elkezd fokozódni a faggyútermelődés is, amitől a leváló hámsejtek összetapadnak.
Mindemellett a száraz haj kialakulásának hátterében állhat még helytelen táplálkozás, sapka viselése, a fejbőr megfázása, vegyi anyagok károsító hatása, pikkelysömör, kevés folyadékbevitel, legyengült szervezet, stressz…
A korpásodásnak két típusát különböztetjük meg:
Száraz korpásodás
Ebben az esetben a faggyútermelődés nem kóros, így a fejbőr és a haj nem zsíros hatású. A korpa pedig nem tapad a hajhoz.
Zsíros korpásodás
Kóros faggyútermelődés társul a korpásodáshoz, ennek következtében a leváló hámsejtek összetapadnak és nehezen távolíthatóak el a fejbőrről.
A hajhagymák levegőhöz való jutását gátolja az elhalt réteg, ami hajhullás kialakulásához vezethet. Ennél a típusnál gyakran jelentkezik a viszkető érzés kísérő tünetként.
Két ok miatt nem lehet a korpásodást véglegesen elmulasztani:
1. A korpásodás hátterében genetikai tényezők is állnak.
2. A gombák szaporodását gátolhatjuk, de véglegesen kiirtani őket nem lehet, és nem is kell, hiszen a bélflórához hasonlóan egyszerűen együtt élnek velünk.
Ez nem azt jelenti, hogy akkor hiábavaló foglalkozni vele, hiszen ha nem kezeljük, komolyabb bőrbetegségek is kialakulhatnak a korpásodásból.
Jó hírünk az Ön számára, hogy ma már nagyon jól lehet kezelni a korpásodást, a tüneteket le lehet csökkenteni, ill. átmenetileg akár teljesen meg is lehet szüntetni!
Száraz korpásodás kezelése
Ebben nyújthat Önnek kiváló segítséget a DR. IMMUN® 25 gyógynövényes Hajtápláló olaj, mely a fejbőrbe masszírozva megakadályozza annak kiszáradását.
A bőr pH értékének helyreállításával pedig gátolja a gombák és egyéb kórokozók elszaporodását.
Hajtápláló olajunk 100%-ban természetes balzsam a hajnak, kizárólag növényi eredetű összetevőket tartalmaz.
Más hajápoló/hajtápláló olajok ezzel szemben általában, paraffin olajból (paraffinum liquidum) készülnek, ami kőolaj származék és eltömíti a bőr pólusait, ezen felül holt anyag, mely nem tartalmaz gyógynövényi hatóanyagokat és a bőr számra jótékony esszenciális zsírsavakat sem.
Zsíros korpásodás kezelése
A DR. IMMUN® 25 gyógynövényes Hajcseppek koncentrált növényi összetevői a fejbőrbe masszírozva elősegítik a faggyúmirigyek normál működését, valamint a fejbőr normál pH értékének helyreállítását.
A DR. IMMUN® 25 gyógynövényes Hajsamponnal együtt alkalmazva kitűnő segítséget jelent a zsíros korpásodás tüneteinek csökkentésében.
Próbálja ki termékeinket, érezni fogja, ahogyan újjászületnek mind a hajszálai, mind a fejbőre!