Hogyan őrizzük meg fiatalságunkat?

Hogyan őrizzük meg fiatalságunkat?
  1. Kerüljük a betegítő élvezeti mérgeket, az alkoholt, a kávét, a cigarettát, a kábítószert, a cukrot és az édességeket.
  2. Kerüljük a függőséget okozó szereket, a drogokat és a túlzásba vitt gyógyszerezést.
  3. Kerüljük a kockázatot: fertőző betegséggel rendelkező szexuális partnereket, veszélyes anyagokat…stb.
  4. Kerüljük a helytelen életmódot, a túlzásokat, a hiányokat, az egyoldalúságot és az ebből következő hiányállapotokat, a túlterheléseket – pl. a túlzásba vitt sportolást, túl sok húst, túl sok vagy túl kevés zsiradék stb.)
  5. Tudatosan őrizzük egészségünket testmozgással, friss levegővel, sokoldalú, változatos, lehetőleg vegetáriánus táplálkozással, mértékletes fogyasztással, lelki és szexuális kiegyensúlyozottsággal.
  6. Kondíciónkat erősítsük rendszeres testedzéssel.
  7. Gondoskodjunk megelőző jelleggel bizonyos várható szükségletekről: a növekedés, a várandóság, a megfázásos betegségek és az öregedés kiváltotta többletszükségletek kielégítéséről.
  8. Fogyasszunk minél természetesebb ételeket, kerüljük az élelmiSZEREK-et. Kerüljük a génmanipulált termékeket.
  9. Kerüljük tőlünk telhetően a környezeti ártalmakat: az elektroszmogot, a földsugárzást, a terhelt ivóvizet, a mérgezett levegőt.
  10. Kerüljük az ingeráradatot, ami a tévéből, a lapokból árad.
  11. Végezzünk rendszeresen salaktalanítást és méregtelenítést.

 

A szervezet elsavasodásának tünetei

A helytelen táplálkozás, a szervezet elsavasodását eredményezi. Az egészséges embernek négyszer, a betegnek hétszer annyi lúgosító ételt kell fogyasztania, mint savasító élelmiszert.

 

Sajnos a modern ember étrendjének 80%-át savasító édességek, húsok, kávé, agyonfinomított élelmiszerből (pl. fehérliszt) készült ételek, tészták teszik ki, míg a lúgosító zöldségek és gyümölcsök, a szénsavmentes innivaló csak 20%-ban vannak jelen a táplálkozásban.

A hús emésztése során húgysavak keletkeznek, a kóla és üdítők foszforsavban gazdagok, a buborékos italokat szénsavval dúsítják, a cukorral és a finomlisztből készült tésztafélékből ecetsav lesz, a sajt és a sózott, tartósított felvágottak salétromsavat termelnek, a borból kénsav lesz, a kávé és a tea csersavban gazdag.

Súlyosbítja a helyzetet helytelen életmódunk. A stressz, a kevés alvás és lazítás,a túlterheltség, a jövőtől való félelem, a mozgás hiánya állandóan a savasság irányába tolják el a szervezet érzékeny egyensúlyi állapotát. Ahhoz, hogy a savak ne károsítsák sejtjeinket, a szervezet minden erejével megpróbálja a vér pH-értékét állandóan 7,2-7,4 között tartani. A túlélés érdekében kénytelen a savakat a szervezet saját ásványi anyagaihoz kötni, hogy semlegesítse kémhatásukat, majd salakanyagként elraktározza őket. A savasodás révén az évek során egyre több salaksó gyűlik fel a kötőszövetekben. A savak pufferoláshoz felhasznált nyomelemek és ásványi anyagok hiánya felőrli a szellemi, testi és szexuális energiákat! A savasodás folyamatos előrehaladásának következménye a hajától, fogaitól megfosztott, súlyos csontritkulásban szenvedő összeaszódott ember!

De már az állandóan savas szervezet előretolja a krónikus folyamatokat. Orvosilag is alátámasztott tény, hogy a betegségek 99%-nak hátterében a szervezet elsavasodása áll.

 

Mely jelek figyelmeztetnek az elsavasodására?

Állandó fejfájások, fáradtság, szájszag, piszkos bőr, sok miteszer, lepedékes nyelv, cellulitisz, gyomorégés, fogszuvasodás, gombásodás, székrekedés, HAJHULLÁS és a karikás szemek.

Ha a salakanyagok már az izomszövetekben is felgyülemlenek: izomfájdalmak, reuma és köszvény a következmény.

Ha valaki nem hajlandó változtatni étkezési szokásain, a szervezet a csontokból és a véredények falából kálciumot von ki, hogy semlegesítse a savak romboló hatását. A következmény: visszeresség, vérellátási zavarok, csontritkulás, érelmeszesedés. Az egyre inkább elhatalmasodó folyamat következtében teljesen felborulhat a sejtek anyagcseréje így komolyabb betegségek alakulnak ki, pl. vese -és epekő, lábszárfekély, szívinfarktus, rák, gutaütés, szürkehályog, emésztési zavarok és májkárosodás. A nők a klimax beálltáig egy kis előnyt élveznek, mert a menstruációs vérrel megszabadulnak némi salakanyagtól. A nők teste a savakat leginkább a felkar, a csípő, a far és a combok külső oldalának, a térd belső oldalának bőr alatti kötőszöveteiben raktározza. Ha ezeken a testrészeken a bőrt megmarkolva tésztatapintatú és fáj, az savasodásra utal. A semlegesített savak, salakanyagok narancsbőr formájában jelentkeznek, melyet kizárólag méregtelenítéssel, a helytelen étkezési szokások megváltoztatásával és mozgással szüntethető meg.

(Forrás: www.hairwellness.hu)