Mirelit petefészekből érkezhet a gyermek

Mirelit petefészekből érkezhet a gyermek

A dán kismama a harmadik a világon, aki visszaültetett petefészekből vár gyereket

Állapotos egy dán kismama, akinek egy rákos megbetegedés miatt eltávolították, lefagyasztották, majd visszaültették az egyik petefészkét.

A műtétre azért volt szükség, mert a ma 29 éves nő megbetegedett rákban, és a kemoterápia sterilizálta volna. Most, miután meggyógyult a rákból, a két éven át mínusz 197 Celsius-fokon fagyasztott petefészek részeit beültették a gyógyszerektől működésképtelenné vált másikba, amely az egészséges szövettel újra elkezdett hormonokat termelni és petesejteket érlelni. A megtermékenyítés lombikban történt.


A Tissue Banking - szövetbank - néven ismert eljárást gyakran alkalmazzák, ha fiatal nők betegszenek meg rákban: a petefészkükből szövetet vesznek ki, s azt mínusz 197 Celsius-fokon tárolják, amíg a kezelés lezárul.


Mindazonáltal világszerte ez csak a harmadik eset, amelyben az egészséges szövet visszaültetése után teherbe estek a kezeltek: eddig Brüsszelben és Tel Avivban értek el ilyen eredményt. A dániai azonban az első olyan eset, amelyben két különböző kórházban végezték a szövetdarabok kivételét, illetve beültetését.


(Forrás: MTI)

Kapcsolódó cikkek:

Rák ellen tudástár gyógymódokkal

Akik legyőzték a rákot

Egészséges életmód

Egészséges receptek